بیمه ی زلزله ی ساختمان

با توجه به اینکه ایران جزء کشورهایی است که روی گسل قرار گرفته و جزء دهمین کشور زلزله خیز دنیا به شمار می رود آمادگی برای چنین شرایطی یک امر مهم به شمار می رود. خساراتی که زلزله به وجود می آورد اعم از جانی و مالی بسیارند و در غالب موارد جبران ناپذیر. یکی از اقداماتی که می توان پیش از زلزله برای کاهش حجم خسارات انجام داد بیمه ی زلزله ساختمان در کنار مقاوم سازی ساختمان هاست.

 

بیمه ی زلزله ی ساختمان یکی از گزینه های بیمه ی آتش سوزی است، در واقع بیمه ی آتش سوزی دارای پوشش های فرعی است و بیمه ی زلزله یکی از پوشش های آن است. شرکت بیمه ای موظف است هزینه ی ساخت و ساز ملک و لوازم موجود در آن را در صورت خسارت وارد شدن به ساختمان در زمان زلزله پرداخت کند. نرخ بیمه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه بیان می شوند. اگر اقدام به خرید ویلا در شمال کرده اید می توانید با صرف هزینه ای نه چندان قابل ملاحضه از خسارت احتمالی ممکن پیشگیری نمایید.

نوع سازه: ساختمان ها دارای سازه های آجری ، بتنی و فلزی هستند و هر چه قیمت سازه ی ملک بیشتر باشد قیمت بیمه ی آن نیز بیشتر است.

متراژ بنا: متراژ ملک تاثیر مستقیمی روی قیمت بیمه ی آن دارد.

هزینه ی ساخت مجدد هر متر بنا: برای ساخت بنا یک قیمت میانگین وجود دارد ممکن است بنای شما با شیوه و مصالح تخصصی تر ساخته شوند و بنابراین این مسئله نیز در قیمت بیمه تاثیر دارد. هزینه ی ساخت ویلاهای لوکس در شمال به نسبت ویلاهای دیگر بیشتر است و برای بیمه کردن این ویلاها باید مبالغ بیشتری را پرداخت کنید. ویلای لوکس در شهرهای نمک آبرود و متل قو فراوان است و می توانید اقدام به خرید ویلا در نمک آبرود یا خرید ویلا در متل قو نمایید.

ارزش لوازم منزل: اگر قصد بیمه کردن لوازم موجود در منزل را داشته باشید ارزش لوازم منزل نیز در تعیین قیمت آن تاثیر گذار است.

شهری که ساختمان در آن واقع شده: بعضی از شهرهای ایران در مناطق زلزله خیز واقع شده اند وساختمان ها در معرض خطر بیشتری قرار دارند به همین دلیل هزینه ی بیمه در این شهرها بیش تر است.

بیمه کردن همواره یک امنیت و آسودگی خاطر برای اموال و دارایی هایتان ایجاد می کند و می توانید با صرف هزینه ای اندک ملک خود را در برابر خطرات احتمالی بیمه کنید.

هدف از سامانه تحت وب،ارائه خدمات مشاوره ای خرید و فروش ویلا در شمال،آپارتمان و زمین در شهرهای نوشهر، رویان، محمودآباد، نور، چمستان، کلارآباد، متل قو، نمک آبرود و سایر شهرهای شمالی می باشد. با این سامانه انلاین خرید و فروش ویلا می توانید به راحتی و در کمترین زمان و هزینه و سریع ترین روش ممکن ملکهای دلخواه خود را با هرتوان مالی و هر سلیقه ای خریداری نمایید.

نوشهر - چلندر – روبروی هتل جهانگردی چلندر – مشاورین املاک سیوان 09111148850 info[at]seeone.net

مقایسه