عقب نشینی ساختمان

شهرداری هر چند سال اقدام به عریض سازی کوچه و خیابان ها می نماید و در این بین برخی از ساختمان ها در مسیر این طرح قرار می گیرند. ساختمان هایی که در مسیر طرح قرار می گیرند ناچار به عقب نشینی یا تخریب می شوند و هزینه ی بنایی که باید تخریب یا عقب نشینی شود را شهرداری پرداخت می نماید. برای اینکه متحمل ضرر نشوید باید به نکاتی که در ادامه می آیند توجه نمایید:

  • اگر شهرداری مالکی را مجبور به تسلیم ملک کند یا خسارتی به عرصه یا عیان ملک وارد کند باید هزینه ی آن را پرداخت نماید.
  • در خسارت به اعیان ملک کارشناس میزان خسارت وارد شده را بررسی و مبلغ آن را برآورد می نماید و شهرداری ملزم به پرداخت آن است.
  • در خسارت به عرصه ارزش ملک به بهای یک سال قبل از ارزیابی بعلاوه ی شش درصد محاسبه خواهد شد.
  • اگر مبلغ به‌دست‌آمده، بیشتر از بهای ملک در زمان ارزیابی باشد، بهای ملک در زمان ارزیابی محاسبه می شود.
  • شهرداری موظف به پرداخت مبلغ محاسبه شده می باشد.

 

شهرداری مزایایی را برای مالکانی که با طرح های عمرانی همکاری می کنند در نظر گرفته که عبارتند از:

  • برای برخی از ملک ها تخفیف مالیاتی در نظر می گیرد.
  • جواز تراکم بیش از حد مجاز منطقه برای بازسازی ملکی که تخریب شده است صادر می کند.

 

اگر شما پیش از آنکه شهرداری از شما بخواهد اقدام به عقب نشینی و تخریب ملک خود نمایید شهرداری هیچ وظیفه ای در قبال پرداخت مبلغ به شما نخواهد داشت.

هنگام دریافت پروانه ی ساخت، شهرداری ممکن است اقدام به تعیین میزان عقب نشینی برای ملک کند که مالک ملزم به رعایت این مقدار عقب نشینی است و در صورت تخلف، در صدور گواهی پایان کار دچار مشکل خواهد شد.

اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید توجه نمایید که ویلایی که می خواهید آن را بخرید، عقب نشینی را انجام داده است. اغلب ویلاهایی که در شمال ساخته می شوند طرح عقب نشینی را رعایت کرده اند زیرا ویلایی که از این قانون تخلف کند نمی تواند مجوز پایان کار دریافت نماید و در صورت عدم وجود جواز پایان کار نمی توان برای ویلا سند دریافت نمود. ویلاهای ساخته شده در نوشهر، نور، محمودآباد و … داری سند می باشد و عقب نشینی انجام داده اند و می توانید با خیال راحت اقدام به خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در نور و … نمایید.

هدف از سامانه تحت وب،ارائه خدمات مشاوره ای خرید و فروش ویلا در شمال،آپارتمان و زمین در شهرهای نوشهر، رویان، محمودآباد، نور، چمستان، کلارآباد، متل قو، نمک آبرود و سایر شهرهای شمالی می باشد. با این سامانه انلاین خرید و فروش ویلا می توانید به راحتی و در کمترین زمان و هزینه و سریع ترین روش ممکن ملکهای دلخواه خود را با هرتوان مالی و هر سلیقه ای خریداری نمایید.

نوشهر - چلندر – روبروی هتل جهانگردی چلندر – مشاورین املاک سیوان 09111148850 info[at]seeone.net

مقایسه