مواردی که برای خرید ویلا در شمال باید بدانیم

شاید گمان کنید که خرید ویلا در شمال کار آسانی است و تنها با پسندیدن ظاهر یک ویلا می توان اقدام به خرید آن کرد. اما در واقع این گونه نیست و برای خرید ویلا باید نکات مهمی را علاوه بر ظاهر در نظر گرفت که در این مقاله قصد داریم به بررسی این موارد بپردازیم.

 

 

معماری ویلا
هنگام خرید ویلا در شمال باید به سبک ساخت ویلا و مصالح به کار گرفته شده در آن توجه نمود. آب و هوای مرطوب شمال سبب می شود تا محدود به استفاده از برخی مصالح هنگام ساخت ویلا در شمال باشیم.
ظاهر ویلا
نمای ویلا باید متناسب با فضای شهری و شرایط آب و هوایی باشد مثلا نمی توان از نمای آجری برای ویلاهای شمال استفاده نمود زیرا آجر عایق مناسبی برای رطوبت، صدا و حرارت نیست. همچنین توجه به زوایه تابش آفتاب به ویلا، وزش باد، جهت قرار گیری پنجره ها نکات مهمی است که باید هنگام ساخت ویلا در شمال بدان ها توجه نمود.

 

توجه به موقعیت ویلا
شاید اگر قصد سفر چند روزه به شمال را داشته باشید و یک ویلا در منطقه ای دور افتاده و به دور از هیاهوی شهر اجاره کنید به نظر ایده ی بدی نباشد اما اگر قصد خرید ویلا در نوشهر را دارید باید بدانید که بحث کاملا متفاوت است.
شما باید ویلایی را انتخاب کنید که دسترسی آسان به امکانات شهری داشته باشد. همچنین ویلاهایی که در مراکز شهر واقع شده اند به لحاظ امنیت در سطح بالاتری قرار دارند و قابل مقایسه با ویلاهای دور افتاده نیستند.
بررسی سند ویلا
هنگام خرید ویلا باید وضعیت سند ویلا را بررسی کنید و از سند مالکیت آن اطمینان حاصل نمایید. ویلایی که طبق اصول ساخته نشده باشد فاقد ارزش است و ویلا باید جواز ساخت و پایان کار داشته باشد. وقتی یک ویلا سند مالکیت دارد به معنای آن است که جواز ساخت و پایان کار نیز دریافت کرده است. همچنین می توانید با مطالعه ی شناسنامه ی فنی ساختمان که شرایط ساخت ویلا در آن بیان شده است کیفیت ویلای ساخته شده را ارزیابی کنید.

 

خرید ویلا در رویان علاوه بر مکانی برای اقامت می تواند یک سرمایه گذاری نیز به شمار رود و برای یک سرمایه گذاری امن باید مطالعات کافی انجام داد که با کسب اطلاع از یک مشاور املاک قابل اعتماد می توان به این مهم دست یافت. گروه مشاورین املاک سیوان با تخصص و تجربه ی چند ساله در امر خرید و فروش ویلا در شمال می تواند شما را در این امر یاری رساند.

هدف از سامانه تحت وب،ارائه خدمات مشاوره ای خرید و فروش ویلا در شمال،آپارتمان و زمین در شهرهای نوشهر، رویان، محمودآباد، نور، چمستان، کلارآباد، متل قو، نمک آبرود و سایر شهرهای شمالی می باشد. با این سامانه انلاین خرید و فروش ویلا می توانید به راحتی و در کمترین زمان و هزینه و سریع ترین روش ممکن ملکهای دلخواه خود را با هرتوان مالی و هر سلیقه ای خریداری نمایید.

نوشهر - چلندر – روبروی هتل جهانگردی چلندر – مشاورین املاک سیوان 09111148850 info[at]seeone.net

مقایسه