نورپردازی ویلا

یکی از عواملی که در زیباسازی ویلا نقش مهمی دارد نورپردازی ویلاست. نورپردازی دارای سبک های مختلفی است که در فضاهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. می توان بخش های مختلف خانه را با استفاده از نورپردازی برجسته تر کرد یا کاری کرد که کمتر به چشم بیایند. در ادامه به نورپردازی های مناسب برای فضاهای مختلف ویلا اشاره خواهیم کرد.

 

نورپردازی مناسب برای پذیرایی و نشیمن

نشیمن و پذیرایی به عنوان یکی از مکان های اصلی در خانه به شمار می رود که در بدو ورود به خانه با آن روبرو می شویم. بنابراین چنین فضایی باید آرامش بخش باشد و حس خوبی را تداعی کند. برای تامین نور مناسب این فضا باید نور را در میانه ی اتاق یا در مرکز مبلمان قرار دهیم. لوسترهای کلاسیک یا فانتزی که با دکوراسیون همخوانی دارند برای این کار مناسب می باشند. در کنار آن استفاده از نورپردازی نقطه ای که درون سقف و با استفاده از لامپهای هالوژنی توکار ایجاد می شود برای تامین نور این فضا مناسب است.  برای تامین نور سایر بخش ها می توان از آباژورهای رومیزی یا ایستاده استفاده کرد.

یکی از فضاهایی که می توان از آن برای تامین نور نشیمن استفاده کرد شیارهای موجود در گچ بری سقفها است که نورهای شلنگی و ریسه ای برای این امر به کار گرفته می شوند.

 

نورپردازی اتاق خواب

شاید عده ای گمان کنند که اتاق خواب تنها برای خوابیدن است و نیازی نیست تا نورپردازی خاصی در آن انجام شود اما واقعا اینگونه نیست و نور اتاق خواب باید برای انجام کارهایی همچون مطالعه، آرایش، لباس پوشیدن و .. مناسب باشد. نور اصلی اتاق خواب را لوسترهای سقفی تامین می کنند و درکنار آن از دیوار کوبهای دو طرف تخت برای تامین نور اتاق استفاده می شود. می توان از آباژورهای رومیزی به جای دیوارکوب استفاده کرد. چراغ های آویزان که طرحی مدرن و شیک دارند برای تامین نور بخشی به فضا می تواند مفید باشد. همچنین گچ بری یا فرورفتگی ها در اتاق فضای مناسبی برای قرار دادن لامپهای هالوژنی است. ریسه های رنگی که با دکور اتاق متناسب باشند نیز امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نورپردازی فضای بیرون

نور پردازی نمای خارجی ویلا در شب جلوه ای ویژه به ویلا می دهد. برای تامین نور فضای خارج ویلا می توانید از چراغ های ایستاده در کنار پیاده رو ، لامپ های دفنی درون باغچه یا پیاده رو و از فانوس در اطراف درب جلویی استفاده نمایید.

اگر اقدام به خرید ویلا در شمال نموده اید و ویلای شما نورگیر مناسبی ندارد می توانید با نورپردازی جلوه ای ویژه ی به ویلای شمال خود ببخشید. اگر قصد خرید ویلا در مناطق شمالی را دارید، مناطقی از شمال مانند نمک آبرود و متل قو ویلاها با معماری متفاوت و زیبا ساخته شده اند که با نورپردازی جلوه ای زیبا گرفته اند و شما می توانید با خرید ویلا در نمک آبرود یا خرید ویلا در متل قو از این ویلاها بهره مند شوید.

هدف از سامانه تحت وب،ارائه خدمات مشاوره ای خرید و فروش ویلا در شمال،آپارتمان و زمین در شهرهای نوشهر، رویان، محمودآباد، نور، چمستان، کلارآباد، متل قو، نمک آبرود و سایر شهرهای شمالی می باشد. با این سامانه انلاین خرید و فروش ویلا می توانید به راحتی و در کمترین زمان و هزینه و سریع ترین روش ممکن ملکهای دلخواه خود را با هرتوان مالی و هر سلیقه ای خریداری نمایید.

نوشهر - چلندر – روبروی هتل جهانگردی چلندر – مشاورین املاک سیوان 09111148850 info[at]seeone.net

مقایسه