نکات فسخ قرارداد خرید ویلا در شمال

هنگام خرید یک ملک، بندی به نام فسخ قرارداد تنظیم می شود و زمانی به کار می رود که فروشنده یا خریدار از تصمیم خود بنا به دلایلی منصرف می شوند. شرایطی برای فسخ قرارداد وجود دارد و با استناد به آن در هر مرحله ای از خرید یا فروش می توان اقدام به فسخ قرارداد نمود.

 

اگر قصد دارید تا قرارداد خرید یا فروش خود را فسخ نمایید به سه روش می توانید این کار را انجام دهید:

اقاله: در صورتی که هر دو طرف معامله در مورد انحلال یک قرارداد رضایت داشته باشند.

فسخ: در صورتی که یکی از طرفین قصد انحلال قرارداد را داشته باشد.

حکم قانون: این نوع انحلال بنابر شرایط و با حکم قانون انجام می شود.

برای آنکه بتوانید قراردادی را فسخ کنید باید حق فسخ قرارداد زمان انعقاد آن ذکر شود. در همه ی قراردادهای خرید، فروش و اجاره مدت زمانی که طرفین حق فسخ قرارداد را دارند تعیین می شود. همچنین لازم نیست تا هر دو طرف معامله رضایت بر فسخ قرارداد داشته باشند و اگر یکی از طرفین هم از معامله ناراضی باشد با توجه به زمان تعیین شده می تواند اقدام به فسخ قرارداد نماید.

هنگام عقد قرارداد به کلیه ی کلمات و جملاتی که در متن قرارداد ذکر می شود توجه داشته باشید و اگر معنای جمله یا کلمه ای را متوجه نشدید از یک کارشناس حقوقی سوال کنید زیرا ممکن است یک جمله حق هر گونه اعتراضی را از شما سلب کند. مثلا ” اسقاط کافه ی خیارات” که در برخی از قراردادها ذکر می شود حق هرگونه اعتراضی را از خریدار یا فروشنده صلب می کند. هنگام عقد قرارداد مبلغی هم به عنوان ضرر و زیان ناشی از فسخ قرارداد تعین می شود که در صورت فسخ قرارداد از طرفی که اقدام به فسخ معامله می کند باید پرداخت شود.

قرارداد ملکی ممکن است در صورت بروز تخلف از طرف هر کدام از طرفین فسخ شود. برای مثال مستاجری که در زمان مقرر اقدام به تخلیه ملک نمی کند، یا به ملکی خسارت وارد می کند، یا در پرداخت اجاره ی بها تاخیر داشته باشد می توانند جزء شروط فسخ قرارداد اجاره باشند.

اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید حتما زمان انعقاد قرارداد به حق فسخ قرارداد نیز توجه نمایید. هنگام خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در چمستان در مناطق جنگلی ممکن است ویلای شما در بافت واقع نشده باشد و دارای مشکلاتی باشد بنابراین عنوان شدن حق فسخ قرارداد ضروری به نظر می رسد تا از هر گونه ضرر و زیان شما پیشگیری نماید.

هدف از سامانه تحت وب،ارائه خدمات مشاوره ای خرید و فروش ویلا در شمال،آپارتمان و زمین در شهرهای نوشهر، رویان، محمودآباد، نور، چمستان، کلارآباد، متل قو، نمک آبرود و سایر شهرهای شمالی می باشد. با این سامانه انلاین خرید و فروش ویلا می توانید به راحتی و در کمترین زمان و هزینه و سریع ترین روش ممکن ملکهای دلخواه خود را با هرتوان مالی و هر سلیقه ای خریداری نمایید.

نوشهر - چلندر – روبروی هتل جهانگردی چلندر – مشاورین املاک سیوان 09111148850 info[at]seeone.net

مقایسه