چوب های ترمو وود و کاربرد آن در ساخت ویلا

در گذشته استفاده از چوب در ساخت و ساز بسیار مرسوم بوده و بخش قابل توجهی از یک ساختمان با چوب ساخته می شد. با گذشت زمان و پیدایش مصالح جدید همچون بتن، سیمان، پنجره های فلزی و … میزان استفاده از چوب در ساختمان سازی کمتر شد. با توجه به اینکه چوب به نسبت سایر مصالح گران تر است امروزه از آن در بخش های خاص همچون آلاچیق، نما و تزئینات از چوب استفاده می شود. این بخش ها در معرض مستقیم هوای آزاد قرار دارند و باید از چوب های خاص که در اثر بارش باران و تماس با آفتاب زود از بین نمی روند استفاده شود. چوب های ترمو وود بسیار مناسب استفاده در چنین مکان هایی است.

 

 

ترمو وود چوب هایی هستند که در برابر حرارت زیاد قرار گرفته اند و بسیار مقاوم شده اند. برای تولید چوب ترمو وود ابتدا چوب را برش می زنند و سپس در دستگاه های مخصوص چوب ۱۳۰ درجه حرارت می دهند تا رطوبت موجود در چوب از بین برود. سپس مجددا زیر حرارت ۲۲۰ درجه قرار می گیرد تا صمغ و رطوبت باقی مانده در آن از بین برود و بار دیگر حرارت تا ۱۰۰ درجه کاهش می یابد و بین ۴ تا ۶ درصد رطوبت به چوب القا می شود تا با محیط سازگاری پیدا کند.

 

حرارت دیدن چوب باعث می شود تا چوب در اثر رطوبت دیدن شکل خود را از دست ندهد و بعلاوه حشرات موجود در چوب نیز از بین بروند.

 

ترمو وود امروزه در نمای بسیار از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و از محبوبیت خوبی نیز برخوردار است. استفاده از نماهای چوبی در شمال کشور موجب سازگاری بیشتر ویلا با طبیعت می شود و جلوه ای طبیعی به ویلا می دهد. در ساخت بسیاری از ویلاها از ترمو وود به عنوان نما استفاده می شود و می توانید هنگام خرید ویلا در نمک آبرود یا خرید ویلا در متل قو این ویلاها را مشاهده نمایید.

 

همچنین چوب های ترمو وود در ساخت آلاچیق های چوبی در حیاط به کار برده می شوند. آلاچیق های چوبی در کنار سرسبزی فضای حیاط جلوه ای زیبا به ویلای شما می بخشد.

 

استفاده از چوب در ویلای شمال باعث به وجود آمدن سازگاری بیشتری با طبیعت می شود و تاثیر زیادی بر زیبایی ویلا دارد. اگر جزء علاقه مندان به فضاهای طبیعی هستید می توانید هنگام خرید ویلا در شمال ویلاهایی که در نمای خود از چوب های ترمو وود استفاده کرده اند را خریداری کنید.

جستجو ملک

خرید و فروش ویلا در شمال،  نوشهر، رویان، محمودآباد ، چمستان، نور - مشاورین املاک سیوان

هدف از سامانه تحت وب،ارائه خدمات مشاوره ای خرید و فروش ویلا در شمال،آپارتمان و زمین در شهرهای نوشهر، رویان، محمودآباد، نور، چمستان، کلارآباد، متل قو، نمک آبرود و سایر شهرهای شمالی می باشد.
با این سامانه انلاین خرید و فروش ویلا می توانید به راحتی و در کمترین زمان و هزینه و سریع ترین روش ممکن ملکهای دلخواه خود را با هرتوان مالی و هر سلیقه ای خریداری نمایید.

تماس با سیوان

  • آدرس شعبه 1: نوشهر – کیلومتر ۱۵ جاده رویان – چلندر – روبروی هتل جهانگردی چلندر – مشاورین املاک سیوان
  • آدرس شعبه 2:اول شهر کلارآباد- جنب فروشگاه جین وست- املاک سیوان
  • آدرس شعبه 3:رویان -کیلومتر ۷ نوشهر -ونوش -۵۰ متر قبل از ورودی اصلی ونوش -املاک سیوان ویلا لوکس
  • آدرس شعبه 4:محمود آباد -خیابان امام – نبش نسیم ۶۷/۱/۱ روبروی جاده آزادمون -املاک سیوان
  • آدرس شعبه 5:چمستان- کیلومتر ۷ جاده آمل به چمستان -۳۰۰ متر بعد از شرکت زربال آلشرود -امیر آباد- املاک سیوان
نماد اعتماد الکترونیک

دارای نماد اعتماد جهت خرید و فروش زمین در شمال کشور

مقایسه