چگونه با اطمینان یک ویلا در نوشهر یا رویان بخریم؟

خرید ویلا در نوشهر، یک فرایند پیچیده و اغلب طولانی است؛ اما شما با خواندن این مقاله می توانید کمی بیشتر اطلاعات راجع به خرید یک ویلا در نوشهر کسب نمائید.
این راهنما خلاصه ای از مراحل خرید ویلا در رویان و نوشهر می باشد که جزئیات بیشتری برای شما مشتری گرامی نشان خواهد داد.

چگونه با اطمینان یک ویلا در نوشهر یا رویان بخریم؟

خرید ویلا در نوشهر، یک فرایند پیچیده و اغلب طولانی است؛ اما شما با خواندن این مقاله می توانید کمی بیشتر اطلاعات راجع به خرید یک ویلا در نوشهر کسب نمائید.
این راهنما خلاصه ای از مراحل خرید ویلا در رویان و نوشهر می باشد که جزئیات بیشتری برای شما مشتری گرامی نشان خواهد داد.

1. محل خرید ویلا
قبل از شروع فرایند خرید ویلا، باید مد نظر داشته باشید که بهترین دقایق تان را در کنار خانواده در آن ویلا سپری خواهید کرد.
در این مقاله قصد داریم به شما در یک فرایند خرید مطمئن کمک کنیم تا بتوانید بهترین خرید ممکن را داشته باشید.
این نکته یکی از مهمترین نکات در خرید ویلا در شمال می باشد که شامل چندین مورد به شرح زیر است:

– راه دسترسی: مهمترین عامل در خصوص خرید ویلا در شمال بدون شک راه دسترسی به آن است. مطمئن باشید اگر این مورد را جدی نگیرید، بعد از مدتی استفاده از ویلایتان بجای خلاص شدن از ترافیک و رسیدن به آرامش در یک ویلای دلنشین، باز هم درگیر مسائل ترافیکی شدید خواهید شد.
اگر صادقانه بخواهیم بیان کنیم، برخی از نقاط شمال بدلیل نداشتن اتوبان، باید از خیابان های باریک شهری با ترافیک فوق العاده بالایی عبور کنید که ممکن است یک مسیر 15 دقیقه ای تبدیل به یک مسیر چندین ساعته شود تا به ویلایتان برسید و حتی بعد از رسیدن به ویلا، باز هم از ترافیک خلاص نخواهید شد. چراکه مسلماً شما هم مثل باقی مسافران می خواهید به مراکز تفریحی، فروشگاهی، دریا و … دسترسی داشته باشید. آنجاست که متوجه خواهید شد خرید یک ویلا در یک منطقه ی شلوغ، علی رغم اینکه شما را به آرامش نخواهد رساند، بلکه بیشتر دچار مسائلی همچون اضطراب شهری و … خواهید شد.

– خطرات احتمالی مانند سیل، بارش برف و…: سعی کنید قبل از خرید ویلا در شمال، به شرایط جغرافیایی همچون سیل گیر بودن محل و یا استاندارد بودن سازه در مقابل برف و باران های شدید اطمینان حاصل نمائید. چرا که عدم توجه به این نکته ی مهم می تواند بعد ها هزینه های بسیار زیادی را به شما تحمیل نماید و حتی سرمایه تان را دچار ضرر های فراوانی نماید.

– ترافیک و سر و صدا: بدون شک ترافیک مهمترین عامل اضطراب در شهر های شلوغ است که با مسافران بسیار زیادی که هر ساله به سمت شمال کشور روی می آورند، این منطقه نیز از ترافیک مثتثنی نبوده و بهتر است شهری مناسب با داشتن پهنای باند عریض در اتوبان ها را برای خرید ویلا انتخاب نمائید. بعد از مسئله ی ترافیکی بهتر است به محله ی مد نظر در شهر مورد انتخاب خود نیز توجه ویژه ای نمائید؛ چرا که اگر وارد منطقه ی شلوغ با بافت بومی شوید، باز هم کمی دچار شلوغی و سر و صدا خواهید شد.

– امنیت بومی: این نکته بسیار حائز اهمیت است، چرا که اگر منطقه شما دارای امنیت کافی نباشد، سرمایه گذاری در آن نیز کاری بیهوده می باشد. هرچند که امروزه با ظهور امکانات امنیتی مانند دوربین مداربسته و دزدگیر می توانید تا حد زیادی امنیت را برای ملک خود فراهم نمائید.

– ویوی ویلا: خب؛ رسیدیم به یکی از جذاب ترین قسمت خرید ویلا در نوشهر؛ ویوی ویلا عامل بسیار مهمی می باشد که بسته به نقطه ی انتخابی شما، می تواند کاملاً متفاوت باشد. شما میتوانید یک ویلای شهرکی با ویوی زیبای داخلی بهمراه کوه داشته باشید و یا یک ویلا در کنار آب های دریای خزر را ترجیح دهید؛ همچنین می توانید یک ویلا با دید جنگلی را داشته باشید. این مورد بسته به بودجه و سلیقه ی شما متفاوت خواهد بود.

– همسایه ها: یکی از مهمترین عوامل در تعیین ارزش منطقه ایی ویلا در شمال، همسایگان آن هستند؛ طبیعتاً بافت های تهرانی نشین دارای سکوت و آرامش بیشتری نسبت به بافت های محلی می باشند.

– نزدیکی به مراکز خرید، دریا و جنگل: عمدتاً نزدیک بودن ویلا به مراکز خرید و مراکز تفریحی همچون دریا و جنگل یکی از عوامل مهم خرید ویلا در شمال کشور می باشد.

– آرامش محیط: مطمئناً آرامش محیطی که ویلا در آن ساخته شده است، بسیار حائز اهمیت است؛ لذا بهتر است شما نیز به سکوت منطقه ای که قصد دارید در آن ویلا داشته باشید، توجه نمائید.

– امکانات رفاهی: در نظر داشته باشید که میزان دسترسی ویلا به بانکها، بیمارستان ها، سوپرمارکت، رستوران و… به چه نحوی بوده و با طی کردن چه مسیری می توانید به مقاصد خود برسید.

2. نوع ساختمان و متریال های استفاده شده: بعد از نکاتی که در مورد منطقه ی جغرافیایی ویلا گفته شد، نوبت به آن رسیده که راجع به ساختمان و متریال های استفاده شده در آن صحبت کنیم.
با توجه به این که معماری ویلا و دیزاین داخلی آن کاملاً سلیقه ای می باشد ، ترجیح می دهیم در این مورد صحبتی نکنیم و صرفاً به بُعد عمرانی ساختمان توجه داشته باشیم.
مهمترین مسئله ای که باید در زمینه ی ساختمان به آن توجه نمائید این است که سازه ی مورد نظر شما تا چه حد قابل اعتماد در مقابل برف، باران شدید، سیل، زلزله و… می باشد.
مسئله ی رطوبت در شمال را هم جدی بگیرید، چرا که یکی از مهمترین عوامل در ماندگاری ویلا و نیز وسایل داخلی آن، مقاومت در مقابل رطوبت است.

3. قیمت: بعد از این توضیحات، نوبت به بحث شیرین قیمت رسید. ما به چند نکته ی تاثیر گذار در تعیین قیمت ویلا اشاره خواهیم کرد:
– ارزش منطقه ای ملک: عواملی همچون عرض خیابان منتهی به ملک، نزدیکی به امکانات شهری و تفریحی، همسایگان، ویلا های همجوار، امنیت و… در تعیین قیمت ویلا تاثیرگذار خواهند بود.
– نوع سازه: نوع سازه، متریال های استفاده شده، مقاومت سازه و … عواملی است که باید در هنگام خرید ویلا به آن توجه نمائید.
– شهرکی یا غیر شهرکی: مسلماً اگر ویلای شهرکی مد نظرتان باشد، بسته به شهرک و امکانات آن قیمت نیز متفاوت خواهد بود و اگر ویلای غیر شهرکی مد نظرتان است، بسته به منطقه قیمت آن نیز متفاوت است.
– قیمت ملک های همجوار فروخته شده: در هنگام خرید ویلا در شمال به قیمت های فروخته شده ویلاهای همجوار نیز توجه نمائید تا ارزش منطقه ای ویلای مورد نظرتان مشخص شود.

هدف از سامانه تحت وب،ارائه خدمات مشاوره ای خرید و فروش ویلا در شمال،آپارتمان و زمین در شهرهای نوشهر، رویان، محمودآباد، نور، چمستان، کلارآباد، متل قو، نمک آبرود و سایر شهرهای شمالی می باشد. با این سامانه انلاین خرید و فروش ویلا می توانید به راحتی و در کمترین زمان و هزینه و سریع ترین روش ممکن ملکهای دلخواه خود را با هرتوان مالی و هر سلیقه ای خریداری نمایید.

نوشهر - چلندر – روبروی هتل جهانگردی چلندر – مشاورین املاک سیوان 09111148850 info[at]seeone.net

مقایسه